Aantekeningen live vanuit Personal Democracy Forum Europa

De internetverbinding is helaas onstabiel hier, dus ik gooi even snel m’n aantekeningen online.

Hoe goed was Obama? Er heerst een fijne mythe rondom Obama dat hij alleen maar bottom-up werkte. In tegenstelling: Het was een extreem top-down georganiseerde campagne waarbij de goede mogelijkheden van bottom-up (donaties en trainingen) gecontroleerd werden gebruikt.

Interessante presentatie van Linkfluence over de Europese politieke blogosfeer en relaties met Franse, Duitse, Italiaanse én Nederlandse blogosfeer. Nederland is duidelijk het minst gelinkt. Bij Duitsland kun je leuk zijn dat de Duitse conservatieve (CDU-)sfeer een aparte groep vormt die verder van de Europsfeer zit. Eurosceptici linken juist buiten de Eurosfeer om en leggen directe connecties tussen de landen. Presentatie is online op http://bit.ly/4mWGLo

Presentatie Joe Rospars: “How Obama Won”

Director New Media: Gelijk aan Communications director en finance director. Direct verantwoordelijk aan Campagnemanager en aan Obama zelf.

De campagne helpt mensen om zichzelf te organiseren, vooral in groepen op allerlei verschillende niveau’s.

Belangrijk thema’s:

Transparency. Wees duidelijk over je doelen en de mensen die voor de campagne werken. Laat de menselijke kant zien van alle medewerkers.

Participatie. Grass-roots reactie op nieuws is veel beter dan ‘officiele’ (gelikte) reactie van politieke staf.

Extreme luxe: Door enorme hoeveelheid aan ‘contacten’ kon de campagne eerste testen welke aanpak het beste werkte. Beste resultaat: grappig filmpje over fietser die het net niet haalt.

Opvallend: Universele waarden in de Obama-campagne? Wel: relationship management is heel belangrijk

Uit volgende discussie – Joe: the key organisational message is that the bottom up stuff needs to be organised from the top-down <laughs from audience

Hoe goed was Obama? Er heerst een fijne mythe rondom Obama dat hij alleen maar bottom-up werkte. In

tegenstelling: Het was een extreem top-down georganiseerde campagne waarbij de goede mogelijkheden van

bottom-up (donaties en trainingen) gecontroleerd werden gebruikt.

Interessante presentatie van Linkfluence over de Europese politieke blogosfeer en relaties met Franse,

Duitse, Italiaanse én Nederlandse blogosfeer. Nederland is duidelijk het minst gelinkt. Bij Duitsland

kun je leuk zijn dat de Duitse conservatieve (CDU-)sfeer een aparte groep vormt die verder van de

Europsfeer zit. Eurosceptici linken juist buiten de Eurosfeer om en leggen directe connecties tussen

de landen. hgir RT @anham: #pdfeu @linkfluence presentation on the European Political Web is online

http://bit.ly/4mWGLo

Joe Rospars: “How Obama Won”

Director New Media: Gelijk aan Communications director en finance director. Direct verantwoordelijk

aan Campagnemanager en aan Obama zelf.

De campagne helpt mensen om zichzelf te organiseren, vooral in groepen op allerlei verschillende

niveau’s.

Belangrijk thema’s:

Transparency. Wees duidelijk over je doelen en de mensen die voor de campagne werken. Laat de

menselijke kant zien van alle medewerkers.

Participatie. Grass-roots reactie op nieuws is veel beter dan ‘officiele’ (gelikte) reactie van

politieke staf.

Extreme luxe: Door enorme hoeveelheid aan ‘contacten’ kon de campagne eerste testen welke aanpak het

beste werkte. Beste resultaat: grappig filmpje over fietser die het net niet haalt.

Opvallend: Universele waarden in de Obama-campagne? Wel: relationship management is heel belangrijk

Uit volgense discussie – Joe: the key organisational message is that the bottom up stuff needs to be

organised from the top-down <laughs from audience

Eén reactie

  1. Lieke Relatiegeschenken

    Heb je nog updates of aanvullingen van de PDFE? Ben wel benieuwd namelijk!

Plaats een reactie

Links: URL's worden vanzelf omgezet in links.

Spam: Sommige reacties worden in de moderatiewachtrij gezet. Het verschijnt pas als het is goedgekeurd.

XHTML: Je mag deze tags gebruiken <a> <b> <blockquote> <em>.

Ook je eigen foto bij je reactie? Maak een gravatar aan!